sobota 2. listopadu 2013

Viveca Sten - Tiché vody

V České republice čerstvě vydaný krimiromán, který se odehrává v šérách. Typických pro oblast Stockholmu. Většina příběhu je vycentrována na ostrov Sandhamn, kde je jednoho dne nalezeno značně rozložené tělo utopeného muže. Případu se ujímá Thomas Andersson z policie Nacka, který se před nedávnem rozvedl a přišel o malou dcerku. Po několika dnech se najde další tělo. Tentokrát je to žena a navíc sestřenka první oběti. Záhadou je spojení obětí se Sandhamnem, které je jedním velkým otazníkem. Jaká tajemství ostrov ukrývá?
Tím ale série záhadných úmrtí nekončí a Thomas společně s vyšetřovacím týmem musí co nejdříve vyřešit případ, který hýbe celým ostrovem a je plný záhad a chybějících pojítek. Thomasovi také pomáhá jeho kamarádka Nora Lindeová, právnička žijící na ostrově, jejíž vztah s manželem právě neprochází nejlepším obdobím.
Kniha je pěkně napsaná, napínavá a případ se místy zdá nevyřešitelný. Kromě toho mě upoutalo nádherné místo, kde děj probíhá. Sandhamn a obecně šéry jsou jistě úchvatná oblast (resp. typ pobřeží) s mnoho oblíky, které tvoří ploché ostrůvky. I když je kniha opravdu dobrá, napínavá a poutavá, nelze jí srovnávat s (pro mě) veledíly jako například Smršť J. Theorina. Tam je laťka nastavena prostě moc vysoko. I tak ale můžu tuhle skvělou detektivku doporučit.
***


Žádné komentáře:

Okomentovat