pátek 19. dubna 2013

' Nový ' Mac Miller

Svůj první příspěvek bych rád věnoval věci, bez které se v této době obejde málokterý můj vrstevník. Je to hudba. Konkrétně bych chtěl napsat pár řádků o interpretovi ke kterému mám asi nejblíže. Je to Mac Miller.
Už 'nějaký ten pátek' ho poslouchám. Dostal jsem se k němu zhruba v době kdy vydával mixtape K.I.DS, tehdy tedy jako 14ti letý smrad. Naposlouchal jsem si co šlo, od How High (tehdy ještě v The Ill Spoken) přes Jukebox a High Life a myslím, že už v tu dobu mi bylo jasné, že Mac mě jen tak neomrzí. Jak šel čas Mac vydával dál a dál a v roce 2011 vyšel, dle mého názoru, přelomový tape Best Day Ever. V téhle době už bylo jasné, že Mac je začínající hvězda a BDE to celé potvrdilo. V této době jsem mimochodem také založil fb page Mac Miller CZ/SK. Bylo to jen tak z nudy, ale nakonec se ta stránka celkem chytla. Za to jsem moc rád. Tenhle rok se děla spousta věcí a především jeho konec byl skvělý. V říjnu vyšlo I Love Life, Thank You a 8. listopadu první studiové album Blue Slide Park. Co k němu napsat? Akorát se potvrdilo, že Mac je takřka celosvětovou hvězdou a sláva se stupňovala jako zadlužení Řecka. Co dál? Nespočet koncertů už po celém světě, víc a víc fanoušků a prodaných desek.
Musím se přiznat, že v roce 2012 jsem měl období kdy jsem Maca dost zanedbával. Hanba mi! Nyní je rok 2013, který bude pravděpodobně dost nabitý. Mac natočil vlastní show The Most Dope Family, kterou vysílala televize MTV2.
V červnu by mělo vyjít album Watching Movies With The Sound Off a taky vyhlížím výsledek spolupráce s Pharellem - Pink Slime. Macovi jsem tedy opět zaplať pán bůh přišel na chuť a moc se těším na nové věci.
Stále vychází nové skladby, jak si můžete přečíst na webu macmiller.cz, kam se snažím psát když mám volnou chvilku. Těch v poslední době bohužel moc není. Snad to ale úplně nezanedbávám.
Abych to shrnul. Maca se po cca 3 letech stále držím. Stále mě baví co dělá a uznávám trochu mi chybí ten starý Mac z K.I.D.S, High Life nebo BDE. Na druhou stranu pravda je, že každý umělec se musí někam posouvat a u Malcolma to není jiné. Upřímně....nějaký čas jsem si na to zvykal, to přiznávám. Bohužel to je ale problém dnešní doby. Lidé si neradi zvykají na nové věci a to je jedna z největších chyb, kterých se dopouštíme.Žádné komentáře:

Okomentovat